Pohoda na zahradě díky možnosti grilování

Ačkoliv máme ještě zimu a pobyt na našich zahrádkách si nemůžeme užívat na plno, není na škodu přemýšlet nad tím, jak si tyto chvíle zpestřit a zpříjemnit v období, kdy to již bude možné. K pohodě na zahradě přispívá nejen krásné prostředí a zahradní posezení, ale také gril či zahradní krb. Pokud si můžete na zahradě posedět s rodinou či přáteli a cokoli si grilovat nebo opéci, je to úžasné. Co si budeme povídat. Vám však gril nebo krb chybí? Doposud jste si jej nepořídili a víte, že by díky krbu nebo grilu získala vaše zahrada mnohem větší šmrnc i možnosti využití. Tak na co čekáte? Poradíme vám, na čem byste mohli grilovat vy.

Zahradní gril

Zahradní grily jsou určeny k občasnému sezónnímu používání ve venkovním prostředí. To znamená, že jej můžete kdykoli uklidit a vytáhnout v případě, že budete chtít grilovat. Některé typy grilů jsou přenositelné, takže si jej můžete vzít v případě, že někam pojedete, třeba kempovat, na chalupu apod. Co se týče druhů, k dostání jsou grily elektrické, plynové a na dřevěné uhlí. U elektrických grilů je výhodou to, že je můžete využívat i v interiéru, nevýhodou, že i venku musíte mít přístup k el.síti. Plynové grily jsou většinou větších rozměrů, jejich výhodou je však to, že se velice rychle rozpálí na teplotu, kterou potřebujete a jste schopni na něm grilovat pro více lidí. Grily na dřevěné uhlí mají své kouzlo. Nic se nevyrovná chuti, v případě, že grilujete na ohni. Pokrmy budou mít vždy svou specifickou chuť i vůni. Nevýhodou však může být pro některé to, že je potřeba do grilu přikládat dřevěné uhlí.

zahradní gril

zahradní gril

Zahradní krb

Pakliže nejste zastánci klasických zahradních grilů, může vám přijít vhod spíše zahradní krb. Zahradní krb budete mít na zahradě umístěn na pevno. Obvykle je tvořen určitou stavebnicí, která se postaví do konečné podoby. Říká se jim tzv. prefabrikované krby. Zahradní krb si v podstatě můžete vytvořit i sami, nicméně doporučujeme si spíše nechat krb postavit specializovanou firmou. Zahradní krb můžete mít s vápenopískových cihel, kamene, betonu, střecha a komín jsou nejčastěji z kovu. Výhodou těchto krbů je rychlost postavení a jednoduchá montáž. Velkou předností je také výběr různých velikostí a designů krbů. V zahradních krbech můžete topit dřevěným uhlím, pro rozhoření a tvorbu prvních uhlíků lze využít měkké dřevo.

zahradní krb

zahradní krb

Udírna

Pro pravé gurmány doporučujeme pořídit zahradní krb i udírnu. Udírna může být součástí vašemu krbu, případně ji můžete mít odděleně. Jestliže budete mít udírnu v krbu, nejčastěji bývá umístěna nad topeništěm nebo v komíně. Samozřejmě máte možnost si pořídit i udírnu, která bude samostatná. V tomto případě bude udírna více izolovaná a lze zvolit udírnu větší, kde budete moci udit ve větším množství. V udírně si můžete připravovat různé uzené speciality, na kterých si jistě pochutnáte.

samostatná zahradní udírna

samostatná zahradní udírna

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *