Doplňky do domácnosti z Číny – co se vyplatí objednat za pár korun?

nakupování na AliExpress

Kvalitní a stylové doplňky do domácnosti už není nutné nakupovat za vysoké ceny. Čínské e-shopy nabízí mnohem větší sortiment za nižší ceny. Navíc některé e-shopy poskytují i dopravu zdarma. Kde nakupovat doplňky do domácnosti? Jaké doplňky se nejvíce vyplatí nakoupit na čínských e-shopech? 

Nakupování z Číny se těší mezi českými zákazníky stále větší popularitě. Nakoupit levněji oblečení, kosmetiku i elektroniku nikdy nebylo snazší. Výhody jako téměř nekonečná nabídka a nízké ceny už zná téměř každý. Pro doplňky do domácnosti se vyplatí i některé množstevní slevy nebo malá pravděpodobnost platby cla a DPH. 

Z jakých čínských e-shopů nakupovat doplňky do domácnosti

Čínské e-shopy mají většinou spíše všeobecné zaměření, a tak se mnohdy objevují doplňky do domácnosti i na e-shopech, které tomu nejsou určeny. Mezi čínské e-shopy, kde se vyplatí nakupovat doplňky do domácnosti patří:

  • AliExpress
  • Banggood
  • Gearbest
  • Lunzo

Největším prodejcem nejen doplňků do domácnosti je AliExpress. Dnes se na něm dá nakoupit již téměř vše. Pro české zákazníky existuje dokonce i aliexpress.cz. Navíc na některé produkty platí doprava zdarma či jiné slevové akce

Doplňky do domácnosti zde lze sehnat od těch nejmenších až po ty nejsložitější. Výhodou je i výběr u konkrétních produktů z mnoha stylů či barev. AliExpress mimo jiné využívá i službu cashback a přes cahback portál Tipli je možné získat až několik procent zpět z nákupu. 

Při nakupování z Číny se doporučuje vždy hledat ověřené e-shopy, bezpečné nakupování na AliExpress doporučují tisíce zákazníků. Pokud e-shop není ověřený, zákazník může spoléhat na již zanechaná hodnocení. Ty lze najít na recenzních portálech nebo na samotných stránkách. Např. Recenze obchodu Lunzo značí bezpečný e-shop. 

Jaké doplňky do domácnosti nakupovat?

Při nákupu doplňků do domácnosti je dobré myslet na několik věcí. Například u elektronických doplňků se doporučuje zjistit, zda mají kompatibilní adaptér, u dekorací či povlečení pečlivě přeměřit rozměry. Doplňky do domácnosti mají na mnoha e-shopech své favority. Mezi ty se řadí hlavně menší doplňky jako světýlka nebo dekorace. 

Oblíbené mezi zákazníky bývají také vonné svíčky. Ty lze sehnat za velmi nízké ceny a v mnoha variacích. Vyplatí se také investovat do vonné lampy, která na jiných českých e-shopech stojí podstatně více a kvalita je stejná. 

cahback portál Tipli

Dalším jednoduchým, avšak velmi účinným doplňkem, jsou úložné boxy. Těch lze najít na e-shopech celou řadu. Zákazník může vybírat z nejrůznějších velikostí, tvarů i barev. Navíc tyto úložné boxy se cenově pohybují velmi nízko a mají tisíce pozitivních ohlasů. 

Recenze obchodu

V neposlední řadě jsou na všech e-shopech k dispozici levné dekorace. Jejich kvalita sice většinou není příliš velká, na druhou stranu stojí pár korun a k dispozici jsou produkty, které v Česku nelze sehnat. 

Na co dávat pozor u nákupů doplňků do domácnosti z Číny?

Mnoho lidí má z nákupů z Číny bezdůvodně strach. Pokud se zákazník drží pravidel a rad, není nejmenší důvod mít jakékoliv obavy. Prvním pravidlem je nakupovat pouze u ověřených e-shopů

Dnes již na recenzních portálech lze najít hodnocení jiných zákazníků a riziko podvodného nákupu se blíží nule. I tak je určitě lepší nakupovat na ověřených e-shopech – jako je např. AliExpress.

Dále se doporučuje dávat pozor na platby cla a DPH. Pravidla pro jeho platbu nejsou nijak zvlášť složitá a velmi zjednodušeně by hodnota zásilky neměla přesáhnout 22 euro, aby se ji zákazník vyhnul. 

Od roku 2021 se však pravidla mění a tato platba bude nutná pro všechny zásilky odeslané z mimo EU. Výše poštovného mnohdy nemusí být problémem, čínské e-shopy zboží často nabízí ještě levněji než ty české.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *