Odporové gumy a expandéry: Za málo peněz hodně muziky

Toto rčení v případě odporových gum a expandérů skutečně sedí. Pořídit si je totiž můžete již v řádech stokorun, ale protáhnete si s nimi při cvičení celé tělo na mnoho způsobů. Jde jednoduše o sportovní prvek, který by doma měl mít každý, kdo se rád hýbe a baví ho rozmanité tréninky. 

expandér

Co je na expandérech a odporových gumách tak skvělého?

Jednoduchá otázka, na kterou pro vás máme jednoduchou odpověď. Všechno. 

Pokud si nemůžete dovolit pořídit si domů cvičební nebo posilovací stroj, ať už z finančních nebo prostorových důvodů, jsou pro vás expandéry a odporové gumy přímo geniální možností, jak si dopřát kvalitní trénink. Nezaberou žádné místo, nemusíte si na ně brát úvěr, a díky minimalistickému provedení si je s sebou můžete vzít opravdu kamkoliv. 

Tato pomůcka se totiž hravě vejde do každé kabelky nebo batohu, a tak si zacvičit můžete klidně v prázdné pracovně o obědové pauze nebo třeba v parku na trávníku. Prostě si tak svou pravidelnou dávku posilování můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv. Vynechávat nemusíte ani na dovolených nebo výletech mimo domov, díky čemuž dosáhnete ještě lepších výsledků při hubnutí, formování těla a zlepšování fyzické kondice. 

Jak s tímto nářadím cvičit?

Abyste mohli s pomocí expandéru a odporových gum nahradit cvičení na strojích, je potřeba vědět, jak správně cvičit. Pojďte se podívat na malý tahák, který jsme si pro vás připravili. 

Základem jsou kvalitní gumy na cvičení. V moderních designech a mnoha barevných provedeních je pořídíte kupříkladu na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/expandery-gumy-na-cviceni/. 

Komplexně zaměřené cviky s expandéry a odporovými gumami

Mezi komplexněji zaměřené cviky, díky kterým budete mít větší sílu, zlepšíte svou koordinaci a zapojíte mnoho svalů, je tento. 

Chodidly si stoupnete na odporovou gumu a děláte dřepy. Zároveň s tím, jak jdete do podřepu, zvedáte i ruce, v nichž držíte konce gumy. Nakonec si s rukama nad hlavou stoupnete a pomalu vytočíte trup doleva a posléze doprava. Během zhruba osmi opakování cviku si krásně protáhnete páteř i svaly obou polovin těla.

Zpevněte si stehna, hýždě, ramena i prsa najednou

Obrovským benefitem expandérů a gum na cvičení je to, kolik svalů naráz dokážou zapojit. Cvičení je díky tomu ještě efektivnější. Následující cvik je vhodný zejména do venkovní posilovny. Zapojíte při něm jak prsa a ramena, tak zadek a stehna. 

Nejprve si vyhlídněte pevný a vysoký předmět, kolem kterého lze obtočit gumu. Následně se k němu otočte zády, napněte expandéry v rukou a začněte dělat výpady střídavě levou a pravou nohou. 

Zatímco jedno koleno je pokrčené tak, aby bylo v úrovni špičky boty, druhé koleno se téměř dotýká země. Zároveň se snažte gumu co nejvíce napínat pohybem pažemi dopředu. 

Nezapomínejte ani na hluboké výdechy, když předpažujete, a nádechy, když paže s gumou pomalu vracíte zpět do úrovně těla. 

Pokud jste začátečník, počítejte s tím, že několik prvních tréninků budete pociťovat lehké pálení ramenních svalů a stehen. Tělo si ale zakrátko zvykne.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *